Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7

Czy to już naprawdę ostatnia książka Lucindy Riley?

Posted On
Posted By Franek

Rzadko kiedy zdarza mi się czytać sagi, gdyż nie mam na tyle cierpliwości, aby przeczytać kilka powieści, które poruszają temat jednej rodziny. Co więcej, wydaje mi się, że nie często jest taka sytuacja, że wszystkie tomy są utrzymane na tym samym, wysokim, poziomie, a tego nie lubię. Jednak są czasem lektury, dla których robię wyjątek. Takim wyjątkiem dla mnie jest Lucinda Riley i jej cykl o “Siedmiu siostrach”. Kilka dni temu skończyłam czytać jej ostatnią powieść z tej serii, czyli “Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7” i muszę przyznać, że jestem tą pozycją zachwycona. Jedyne, nad czym ubolewam, to fakt, że jakiś czas temu dowiedziałam się, że autorka zmarła. Było mi bardzo przykro z tego powodu, gdyż bardzo lubiłam jej twórczość. Cieszę się, że miałam okazję poznać jej książki i wiele z nich czerpać.

Gdzie jesteś, Siostro?

Miałam okazję czytać wszystkie tomy tej serii i wszystkie mi się podobały, ale ten ostatni był dla mnie wyjątkowy. Może to ze względu na sentymentalizm, który jest mi bliski, a może dlatego, że to była po prostu dobra książka. W siódmym tomie mamy możliwość przyjrzenia się poszukiwaniom siódmej siostry, z którą od dawna nikt nie miał kontaktu. Wszystkie sześć sióstr, które pochodzą z różnych kontynentów, ale wychowały się u swojego adopcyjnego ojca, wracają w rodzinne strony, do czego zmusza je śmierć ojca. Porządkując rzeczy po zmarłym, odnajdują wskazówki, które mogą pomóc im w odnalezieniu tej ostatniej siostry. Czy im się to uda? Gdzie jest ich siostra? Jak potoczą się losy siedmiu sióstr? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Najlepsza saga rodzinna

Powiem szczerze, że dawno nie miałam w swoich rękach tak dobrze i ciekawie napisanej książki. Ta powieść wciąga niemal od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. Tak naprawdę czytelnik nie wie, czego się spodziewać po bohaterach i jak dalej potoczą się ich losy. Fabuła jest naprawdę przemyślana, spójna i logiczna, ale wiele jest w niej także tajemnic, niedomówień i sytuacji nieprzewidywalnych. Takie podejście nadaje całości odpowiedniego charakteru, klimatu. Całości dopełnia świetna kreacja bohaterów, którzy są postaciami z krwi i kości, ale mają w sobie także coś magicznego. Bardzo żałuję, że jest to już ostatnia książka, jaką będę miała okazję przeczytać, jeśli chodzi o tę autorkę. Każdemu polecam sięgnięcie po tę lekturę, bo naprawdę warto. Zachęcam do czytania!

 

 

Related Post