Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7

“Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7”- książka Lucindy Riley

Posted On
Posted By Franek

Ostatnia część z cyklu, który pokochały miliony czytelników na całym świecie. Wyczekiwane wyjaśnienie całej sagi i tajemnicy dotyczącej zaginionej, siódmej siostry. Seria godna polecenia wszystkim miłośnikom literatury pięknej.

Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7” to historia, jak sam tytuł mówi siedmiu niezwykłych sióstr (https://www.taniaksiazka.pl/ebook-zaginiona-siostra-siedem-siostr-mobi-epub-p-1538080.html). Każda z nich pochodzi z innej części świata, żyje z dala od reszty, w zupełnie innej rzeczywistości. Wychowały się one w pięknej, prywatnej posiadłości na półwyspie. Postać ich przybranego ojca jest im niemalże nieznana. Jest jednak jedna, tajemnicza rzecz, która bez względu na wszystko łączy siedem sióstr. Są to ich imiona pochodzące od mitycznych Plejad.

Wszystko zaczyna się komplikować, gdy dowiadują się one o śmierci Pa Salta- ich ojczyma. To sprawia, że sześć sióstr przyjeżdża do domu, aby znów zebrać się razem i rozwiązać zagadkę pożegnalnego listu, który zostawił przybrany ojciec. Mają one nadzieję, że to właśnie on przyniesie odpowiedzi na nurtujące je całe życie pytania dotyczące ich prawdziwego pochodzenia oraz tego, co się stało z siódmą z sióstr.

Siostry natrafiają na pewien trop przy pomocy rodzinnego prawnika Georga Hoffmanna. Wydaje się, że być może uda mu się ustalić, kim tak naprawdę jest siódma siostra. To prowadzi Maję oraz Ally do Nowej Zelandii, a dokładniej do znajdującej się tam winnicy. Krótko po tym znajdują one kolejną poszlakę, rysunek tajemniczo wyglądającego pierścienia w kształcie gwiazdy. Są to jednak tylko poszlaki, które nie prowadzą do konkretnej odpowiedzi. Kobiety mają coraz mniej czasu, bowiem w bliskiej przyszłości ma nastąpić złożenie wieńca na Morzu Egejskim na cześć ich zmarłego ojczyma- symbolicznym miejscu dla sióstr. 

Okazuje się, że kobieta będąca właścicielką narysowanego pierścienia niedawno wyruszyła w podróż po świecie. Siostry postanawiają podążyć jej tropem, lecz mają wrażenie, że kobieta przed nimi ucieka i nie chce być odnaleziona. Wydaje się, że przeszłość rodziny na zawsze pozostanie tajemnicą, lecz czy na pewno?

Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7” to powieść autorstwa Lucindy Riley, brytyjskiej pisarki pochodzącej z Irlandii. Pracowała jako aktorka w telewizji, filmach oraz teatrze. Jej debiut w karierze pisarki nastąpił dzięki powieści “Lovers and Players”. Książki Lucindy Riley są powszechnie znane oraz wielokrotnie znalazły się na liście bestsellerów między innymi “New York Times’a”. Pierwsze cztery tomy z cyklu “Siedem Sióstr” mają miano europejskich bestsellerów. Na podstawie serii został wyemitowany serial.

 

Related Post