Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7

Finał serii, czyli “Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7” Lucinda Riley

Posted On
Posted By Franek

Lucinda Riley to autorka, której twórczość znam bardzo dobrze. Czytałam jej książki, a serię o Siostrach po prostu uwielbiam. Kilka dni temu sięgnęłam po jej ostatnią powieść Zaginiona siostra. Cykl Siedem Sióstr. Tom 7 z księgarni internetowej taniaksiazka.pl, ale nie przypuszczałam, że będzie to dosłownie jej ostatnia książka. Autorka bowiem zmarła na początku czerwca po długiej chorobie nowotworowej. Jest bardzo przykra wiadomość, przede wszystkim dla bliskich autorki, ale także dla jej czytelników, bo to oznacza, że już nie poznamy żadnej nowej historii, która wyszłaby spod jej pióra. Na szczęście pozostawiła po sobie kilkanaście książek, dlatego powinniśmy czerpać z tego, co mamy. Naprawdę warto. 

Gdzie jesteś, siostro?

Książka ta jest kontynuacją świetnej serii o siedmiu adoptowanych siostrach, które wychowywały się w przepięknej rezydencji  ich ojca Pa Salta. Na tym etapie znamy już historie sześciu córek, które układają sobie życie, choć od czasu do czasu zdarza im się wracać w miejsce, w którym spędziły swoje dzieciństwo. Ich adopcyjny ojciec już nie żyje, ale dziewczyny za wszelką cenę będą chciały znaleźć także te siódmą siostrę, o której obecnie niewiele wiedzą. Każda z sióstr da z siebie wszystko i wniesie jakąś cząstkę siebie w poszukiwania tej ostatniej. Każda z nich pochodzi z innego kraju, dlatego razem z nimi mamy okazję zwiedzać przeróżne zakątki świata, aby przekonać się, co tak naprawdę je ukształtowało. Czy siostry odnajdą tę ostatnią z nich? Co kryje się za tajemniczym zniknięciem siódmej siostry? Czy uda się im poukładać relacje na nowo? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do przeczytania tej powieści i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Dlaczego warto wracać do źródeł?

Dawno nie czytałam tak dobrze napisanej książki. Emocje, jakie z niej wychodzą, są naprawdę przebogate. Myślę, że w świetle wiedzy, jaką obecnie mamy na temat autorki, nie są one przypadkowe. W książkach tej autorki zawsze jest coś, co sprawia, że nie mogę się od nich oderwać, że muszę doczytać do końca, a jednocześnie to czytanie jest takie fascynujące. Wydaje mi się, że jest to takie jej założenie, że przeszłość zawsze ma wpływ na naszą teraźniejszość. Nie da się wytłumaczyć naszych obecnych zachowań bez zajrzenia do naszej przeszłości. Wszystko w tej powieści jest przemyślane, spójne, choć jest tutaj naprawdę sporo wątków. Zachęcam każdego do sięgnięcia po tę powieść, ale wcześniej warto znać też poprzednie tomy. Wtedy będzie nam łatwiej odnaleźć się w fabule. Naprawdę warto.

 

 

Related Post